czwartek, 2 czerwca 2011

Sensacja! Maria Scharapova odpadła z RG!!!

SENSACJA - tak jednym słowem mogę zrelacjonować dzisiejsze wydarzenie. Maria Sharapova przegrała w dwóch setach z rewelacją turnieju Chinką Na Li.

Chinka idzie jak burza! W 1/4 wyeliminowała kolejną faworytkę! Reprezentująca Białoruś Azarenka uległa gładko w dwóch setach.

Czy Na Li będzie pierwszą Azjatką co zwycięży  Roland Garros?

To bez znaczenia jaki będzie wynik meczu. Bo i tak dla mnie i pewnie dla wszystkich kibiców tenisa jest największą sensacją! Wyeliminowała wiele świetnych zawodniczek. A zwycięstwo z Marią, tylko upewniło mnie w tym że Chinka należy do ścisłej czołówki Rankingu WTA.

Rywalką Na Li będzie obrończyni turnieju włoszka Schiavone. Która zwyciężyła 6:3 6:3 z zawodniczką gospodarzy Marion Bartoli.

Finał już w sobotę, Kto wygra Włoszka czy Chinka? Prawdopodobnie czeka nas 3 setowy pojedynek. Wisienka na torze dla koneserów dobrego tenisa. Osobiście uważam że Chinka zwycięży. Bo miała o wiele trudniejszą drabinkę. W których wygrała szybko i zdecydowanie. Tak więc  BUM NA TENIS W CHINACH? Zobaczymy wkrótce...

Jutro czekają nas dwa wyśmienite pojedynki.

Roger Federer - Novak Djokovic

oraz

Rafael Nadal - Andy Murray

Szwajcar, Serb, Hiszpan, Szkot. Cztery narodowości, cztery style gry. Czterech graczy marzących o finale, dwóch wygranych oraz dwoje pokonanych. Wynik tylko jeden!

FINAŁ:

Novak Djokovic - Rafael Nadal

I zwycięstwo SERBA! Niesamowity, niezwykły, porażająco doskonały, sceniczny, wręcz "Boski" Novak.