wtorek, 31 maja 2011

Roland Garros już bez polaków. Powrót Federera?

Agnieszka Radwańska przegrała w 4 rundzie z Marią Szarapovą z Rosjii w wielkoszlemowym turnieju na kortach Roland Garros*.

Polka uległa w dwóch setach 6-7(4), 5-7. i musiała pożegnać się z turniejem i wyjechać z Paryża. Mecz przypominał scenariusz dobrego filmu. Najpierw dominacja Radwańskiej i prowadzenie 4-1 a potem ulec 7-6. A w 2 secie przy prowadzeniu 5-4 i 40-0 oraz serwując przegrała 6 piłek z rzędu a potem jeszcze dwa gemy i uległa do 5.

Czy mecz rozczarował?

Moim zdaniem NIE!, nie często się zdarza aby Maria Szarapova rozstawiona z nr 7 była liderka ranking WTA. Miała tyle problemów z niżej notowaną zawodniczką. Triumfatorka Rzymu, jest w gazie.

Od samego początku obstawiałem Marie jako główną faworytkę i to potwierdza. Wg drabinki "mały finał" rozpocznie się w półfinale z Azarenka, jeżeli oczywiście obie awansują do półfinałów. Azarenka gra z Na Li a Szarapova z groźną i nie obliczalną Petkovic z Niemiec która ma dobrą forme potwierdzając przed turniejem grając w Sttugarcie.

W pierwszym połfinale zmierzy się obrończyni turnieji Francesca Sciavone przeciwkoo zawodniczką gospodarzy Marion Bartoli. Dzisiaj redaktor. Eurosportu przekazał że Marion Bartoli to jedna z nielicznych bodajże 3 lub 4 zawodniczka która pojawiła się w tej fazie turnieju w historii RG!!!! Trójkolorowi mają powód do domu i czego im gratulujemy!

Roger Federer, czyli turniejowa trójka. Były "terminator" tenisa. Który ten turniej był "fatum ala Nadal" się rozkręca szybko w 3 setach Szwajcar wyeliminował turniejową dziewiątkę Gaela Monfilsa z Francji!! Który wcześniej wyeliminował mojego kandydata do półfinału Davida Ferrera.

Zatem Szwajcar wraca na tron? o tym dowiemy się już wkrótce gdy w półfinale spotka się z niepokonanym tym roku Novakiem Djokovicem. Trzymamy kciuki a dobre widowisko... . Oby wygrał lepszy.  ;)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
* w języku francuskim nie odmawiamy nazw przez przypadki.